Archiwum

Archiwum wydarzeń

Poznaj relacje ze wszystkich wydarzeń z życia stowarzyszenia

 • 01.06.2022

  Konferencja „Dzielni samodzielni”

  Konferencja Koalicji Obywatelskiej z udziałem Małgorzaty Kidawa-Błońskiej, Borysa Budka, Marzeny Okła-Drewnowicz, Magdaleny Kochan oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Samotni Rodzice. Koalicja Obywatelska od początku wspiera dzielnych, troskliwych, walecznych samotnych rodziców, którzy tworzą cudowne rodziny.

  Czytaj dalej
 • 27.05.2022

  Posiedzenie Senackiego Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju

  W posiedzeniu wzięli udział senatorowie – członkowie zespołu oraz eksperci oraz Danuta Zdanowicz – Prezes Stowarzyszenia Samotni Rodzice, na którym omówiono niesprawiedliwość reformy podatkowej względem rodziców samotnie wychowujących dzieci.

  Czytaj dalej
 • 26.05.2022

  Konferencja prasowa Lewicy

  Dzień Mamy w Sejmie, z tej okazji odbyła się konferencja Lewicy z udziałem Stowarzyszenia Samotni Rodzice. Sytuacja mam w Polsce nie wygląda dobrze.

  Czytaj dalej
 • 16.05.2022

  Konferencja prasowa Lewicy

  Rząd odrzucił w Sejmie poprawki Lewicy o przywrócenie samotnym rodzicom rozliczania z dziećmi obowiązującą przez ostatnie 30 lat, co sprzyjało wyrównywaniu szans ekonomicznych dzieci z niepełnych rodzin. Pan Robert Biedroń, działacz na rzecz praw człowieka wystąpił w imię wsparcia dzieci samotnych rodziców, dyskryminowanych wprowadzaną reformą podatkową.

  Czytaj dalej
 • 26.04.2022

  Konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej

  Pani Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, Pani Posłanki Marzena Okła- Drewnowicz oraz przedstawicieli Stowarzyszenie Samotni Rodzice.

  Czytaj dalej
 • 23.02.2022

  Strajk wraz z Przedsiębiorcami

  Byliśmy też na Strajku wraz z Przedsiębiorcami - przedstawiłyśmy problemy, jakie nas samotnych rodziców dotknęły po wprowadzeniu rozwiązań w Polskim Ładzie oraz dyskryminację naszych dzieci, wychowywanych przez jednego rodzica, w rozwiązaniach podatkowych. Skupiamy się na obalaniu mitów o samotnych rodzicach. Pani poseł Marzena Okła- Drewnowicz złożyła w Kancelarii Sejmu projekt ustawy Koalicji Obywatelskiej przywracający rodzicom samotnie wychowującym dzieci możliwość wspólnego rozliczenia podatku dochodowego.

  Czytaj dalej
 • 23.02.2022

  Spotkanie w Sejmie z posłankami Lewicy

  Spotkaliśmy się w Sejmie z posłankami Lewicy. Poruszyliśmy temat samodzielnej matki, która często nie otrzymuje alimentów na dziecko lub jest wdową, sama prowadzi dom, sama opiekuje się dziećmi, więc jeśli potrzebuje coś załatwić, musi opłacać opiekunkę, może odliczyć trzy razy mniej niż matka będąca w związku. Tak obecnie wygląda polityka prorodzinna w wykonaniu państwa Polskiego.

  Czytaj dalej
 • 20.02.2022

  Spotkanie z posłanką Wandą Nowicką

  Spotkałyśmy się z posłanką Wanda Nowicka podczas konferencji prasowej w Gliwicach, na której poruszała temat o dyskryminacji osób samodzielnie wychowujących dzieci i zmianach w systemie podatkowym.

  Czytaj dalej
 • 19.02.2022

  Kampania #nieŁADnie

  Rozpoczęliśmy się kampanię społeczną #nieŁADnie Samotni rodzice kontra Polski Ład przybliżająca odbiorcom skandaliczne i dyskryminujące rozwiązania nowego systemu podatkowego wobec samodzielnych/samotnych rodziców. To na razie początek, ale cieszymy się, że możemy pokazać wszystkim naszą siłę! Dla kochającego rodzica, stojącego w obliczu krzywdy własnego dziecka, nie ma żadnej przeszkody, której nie byłby w stanie pokonać! Będziemy krzyczeć głośniej!

  Czytaj dalej
 • 27.01.2022

  Manifestacja pod Sejmem

  Zebraliśmy się pod Sejmem, aby wyrazić swój sprzeciw wobec dyskryminacji rodzin niepełnych. Spotkaliśmy się z poseł Marzeną Okła-Drewnowicz, która działa na rzecz przywrócenia samotnym rodzicom preferencyjnego sposobu opodatkowania, analogicznego jakie przysługuje małżeństwom i pełnym rodzinom.

  Czytaj dalej
 • 21.01.2022

  Złożenie listu otwartego w Sejmie

  Na zaproszenie Pani Marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej spotkaliśmy się w Sejmie, aby przedstawić swoje postulaty w związku z wprowadzeniem nowej ustawy podatkowej „Polski Ład”.

  Czytaj dalej
 • 18.01.2022

  Konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej

  Konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej w sprawie wykluczenia z Polskiego Ładu rodziców samotnie wychowujących dzieci z naszym udziałem we Wrocławiu

  Czytaj dalej

Archiwum medialne

Przeczytaj wszytskie artykuły, w któych zabraliśmy głos

 • Onet,

  12.01.2022

  Samotni rodzice stracą na Polskim Ładzie

  Samotni rodzice nie mogą rozliczyć się wspólnie z dzieckiem. "Stracą nawet ci, którym powodzi się gorzej"...

  Czytaj dalej
 • Dziennik,

  10.01.2022

  Samotni Rodzice oburzeni Polskim Ładem

  W stanie prawnym obowiązującym do końca 2021 r. samotni rodzice, pod pewnymi warunkami, mogli dokonać rozliczenia wspólnego z dzieckiem. Polski Ład tę preferencję zabiera dając w zamian odliczenie od podatku. To jednak okazuje się niewspółmiernie niższe w stosunku wcześniejszych regulacji...

  Czytaj dalej
 • Fakty TVN24,

  08.01.2022

  Rodzice samotnie wychowujący dzieci krytykują Polski Ład

  To miał być wielki przełom dla milionów Polaków. Polski Ład w mocy jest od ponad tygodnia i przyniósł już problemy dla pracowników budżetówki. Dostali mniej na konto - za co przeprosił premier.

  Czytaj dalej